Dlaczego coraz więcej mężczyzn cierpi na zaburzenia erekcji?

05 sie Dlaczego coraz więcej mężczyzn cierpi na zaburzenia erekcji?

Wiele lat temu impotencja była chorobą, która spotykała przede wszystkim starszych mężczyzn oraz w sporadycznych przypadkach cierpieli na nią młodsi panowie. Te przypadki były głównie związane z chorobami rozwijającymi się w organizmie oraz skutkiem przyjmowania konkretnych leków (głównie uspokajających oraz przeciwko depresji). Niestety, współcześnie to nawet młodzi panowie nie są w stanie osiągnąć naturalnej erekcji bez skutecznej pigułki kamagra, a przyczyn jest bardzo wiele. Statystyki jednoznacznie pokazują, że granice wieku między poszczególnymi grupami impotentów zaczynają się zawężać. Oczywiście, grupa 20latków, którzy chorują na impotencję zawsze będzie najmniej liczna, jednakże niepokoi fakt, że coraz bardziej powiększa się grupa mężczyzn z zaburzeniami erekcji w przedziale wiekowym 30-40 lat.

Coraz większa ilość pacjentów z dolegliwościami narządów płciowych jest związana głównie ze stylem życia współczesnych ludzi. Przez styl życia jasno rozumie się niewłaściwą dietę, bogatą przede wszystkim w  mięso, tłuszcz zwierzęcy, słodycze, kaloryczne potrawy, a także niezdrowe smażone na głębokim tłuszczu przekąski. Wszystko jest potęgowane przez wypijanie gazowanych napojów, a używki stanowią oddzielną grupę, która jest w stanie sama w sobie wywołać impotencję (zarówno papierosy, jak i alkohol). Dzisiejsi mężczyźni bardzo często nie mają czasu na wysiłek fizyczny, co jest o tyle uciążliwe i może wywołać zaburzenia wzwodu, jeżeli oprócz tego posiadają siedzącą pracę oraz dojeżdżają do pracy samochodem bądź korzystają z transportu publicznego.

Duże ilości stresu, nawał obowiązków, brak relaksu oraz odpoczynku i zbyt mała ilość snu. To podstawowe czynniki, które mogą wywołać brak erekcji u teoretycznie zdrowego mężczyzny w kwiecie wieku. Bardzo ważną rolę odgrywa zapobieganie impotencji, gdyż znając czynniki wywołujące chorobę każdy mężczyzna jest w stanie ich unikać, a to przez wzgląd na dobrą kondycję seksualną oraz sprawność narządów płciowych na długie lata.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.